Kommunfullmäktige 26 februari 2018

Ängelholms Kommunfullmäktige sammanträder i Stadsbibliotekets hörsalen måndagen den 26 februari kl 19.00.

Sammanträdet är offentligt och direktsänds i webb-tv:
http://www.engelholm.se/Kommun-politik/Press/Kommunfullmaktiges-webb-tv/

Ärendelistor
http://www.engelholm.se/Kommun-politik/Moten-handlingar-och-protokoll/Kommunfullmaktige/Arendelista/

Protokoll Kommunfullmäktige
http://www.engelholm.se/Kommun-politik/Moten-handlingar-och-protokoll/Kommunfullmaktige/Protokoll/

Fullständiga handlingar finns att tillgå på kommunens Kundtjänst, Östra vägen 2, 262 80 Ängelholm, 0431-870 00, info@engelholm.se

Socialdemokraterna i Ängelholms kommunfullmäktigelista antagen vid medlemsmötet den 19 februari 2018

  1. Lars Nyander, Munka-Ljungby
  2. Åsa Larsson, Villan
  3. Christer Hansson, Tåstarp
  4. Emma Yngvesson, Vejbystrand
  5. Mikael von Krassow, Gånarp
  6. Pia Radil, Epadalen
  7. Magnus Jonsson, Munka-Ljungby
  8. Susanne Jönsson, Höja
  9. Lars Carlsson, Haradal
  10. BrittMarie Hansson, Centrum
  11. Arne Jönsson, Skepparkroken
  12. Karin Bergström, Skälderviken
  13. LarsOlle Tuvesson, Villan
  14. Fanny Krumlinde Handreck, Nyhem
  15. Ale Holm, Ängavången
  16. Anne Viljevik, Munka Ljungby
  17. Tommy Jönsson, Höja,
  18. Birgitta Johansson, Sockerbruket
  19. Kjell-Arne Nilsson, Lerbäckshult
  20. Eva-Lena Lindell, Munka-Ljungby
  21. Roy Ekstrand, Centrum
  22. Amanda Svensson, Sockerbruket
  23. Klas Lundh, Bäckadal
  24. Aylin Caglipamak, Kungsgården
  25. Ahmed Zaid Alsahawabh, Villan
  26. Sofia Gunnarsson, Vejbystrand
  27. Johnny Dinh-Kien Nguyen, Haradal
  28. Murvet Rama, Munka-Ljungby
  29. Sven Dahlberg, Strövelstorp
  30. Kitty Olofsson, Össjö
  31. Bengt Bengtson, Ängavången
  32. Gun Tillgren, Ängavången
  33. Anton Nyroos, Nya torg
  34. Jessica Klingvall, Munka-Ljungby
  35. Christian Hedman, Ryet
  36. Albana Veseli, Villan
  37. Sten Carlsson, Sockerbruket
  38. Yvonne Mollet-Bengtsson, Vejbystrand
  39. Gert Nilsson, Haradal
  40. Susanne Brodin Ahlberg, Gånarp
  41. Björn Owenmark, Villan
  42. Eva Bergström, Skälderviken
  43. Jan Strand, Össjö
  44. Gun-Inger Sjögren, Sockerbruket
  45. José Atilio Mata Umanzor, Villan
  46. Eva Larsson, Munka-Ljungby
  47. Stig Svensson, Munka-Ljungby
  48. Madelene Thuse, Munka-Ljungby
  49. Dennis Andersson, Ljungabolet
  50. Malin Pamp, Munka-Ljungby
  51. Egon Yngvesson, Vejbystrand

Medlemsmöte Måndag 19 februari 2018 – Socialdemokraterna

Medlemsmöte Måndag 19 februari kl 19.00 på Folkets Hus

  • Beredningen för Samhällsutveckling informerar om förslaget till slutrapport ”Infrastruktur för framtidens transportslag”
  • KHP-gruppen informerar om sitt arbete med Kommunala HandlingsProgrammet (KHP)
  • Aktuella politiska frågor

Alla hälsas välkomna!